Køb flotte designerlamper på tilbud på Black Friday

Dette indlæg er finansieret indlæg og indeholder promoverede hjemmesidehenvisninger.

Black Friday d. 23 november 2018

Find din nye flotte lampe på Black Friday hos AndLight!

AndLight har fantastiske tilbud på deres lamper på Black Friday den 23. november. Det sker både online og i butikken hos AndLight fra natten mellem torsdag d. 22 november og fredag d. 23 november 2018 og fortsætter derefter 24 timer frem.

Designerlamper på tilbud

AndLight vil på Black Friday give dig mulighed for at få lækre designerlamper på tilbud. På Black Friday vil du kunne finde tilbud på lampemærker som FLOS, Lampe Gras, Verner Panton og mange flere kendte lampemærker.

Black Friday stammer oprindeligt fra USA og har gennem de sidste ti år vundet indpas i store dele af verden. I dag er Black Friday verdens største udsalgsdag. Denne dag kan du hos AndLight købe din nye pendel eller bordlampe på tilbud eller benytte Black Friday til at få kickstartet juleindkøbene til udsalgspriser.

Udvidet returret

AndLight har som en del af Black Friday udvidet deres returret, så alle lamper, der købes fra Black Friday og frem til juleaften, kan byttes helt indtil fredag den 11 januar.

Historien om Black Friday

Black Friday falder på dagen efter Thanksgivning og bliver af amerikanerne set som startskuddet på juleudsalget. Oprindeligt stammer brugen af begrebet ”Black Friday” fra den massive trafik, man altid ville opleve rundt omkring i de større amerikanske byer efter Thanksgivning. Senere hen er udtrykket blevet brugt til at forklare, hvordan Black Friday er dagen, hvor butiksdrivende vender årets minus på bundlinjen til overskud i deres forretninger – altså sorte tal på bundlinjen.

Slå til nu og få din længe ønskede lampe!

Tilbuddene varer som sagt 24 timer, så tøv ikke med at købe din længe ønskede lampe! Om du mangler fine pendellamper til køkkenet, en bordlampe til soveværelset eller en flot gulvlampe eller designer-væglampe til stuen, vil du kunne finde det hele hos AndLight.