Få flotte vægge med kreativt og fantasifuldt fototapet

Skal hjemmet piftes op, og må stuer og værelser gerne få helt nye udtryk? Så kan du med fordel prøve fototapet.

Hvilke rum kan jeg dekorere med fototapet?

Når du ønsker at dekorere væggene i din bolig med fototapet er det faktisk nærmest kun fantasien som sætter grænser. Det er klart at et vådrum som dit badeværelse, hvor du under ingen omstændigheder ville opsætte tapet alligevel, er undtaget.

Men ellers kan du faktisk dekorere med fototapet fra kælder til kvist – og det med stor succes, hvis du virkelig ruller kreativiteten ud. Du kan omdanne din stue til et gammelt bibliotek med bugnende bog reoler fra gulv til loft ved hjælp af flot og virkelighedstro fototapet.

Ønsker du dig et smart og moderne New Yorker loft, er gasbeton vægge ingen hindring. Du skal blot have fat i fototapet som afbilder en rå murstens væg, så er du praktisk taget i The Meat Packing District.

Har du altid drømt om et panorama vindue med udsigt over verdens storbyer eller storslået natur? Intet problem – her kan du også finde netop det fototapet som bringer seværdighederne direkte ind i dit hjem. Og så kan du selvfølgelig også vælge mere diskrete fototapet varianter med mønstre eller blomster, hvis du er mere til det romantiske look.

Disse gør sig samtidig fint i soveværelset hvor de kan give rummet en intim og boudoir agtig stemning. Du kan selvfølgelig også vælge city scapes eller natur motiver på dit fototapet til soveværelset – der er ingen regler, og det er som før nævnt kun din egen fantasi og kreativitet som sætter grænserne for dine udfoldelser med fototapet.

Du kan vælge blot at dekorere en enkelt væg, eller du kan gå all in og skabe et helt nyt rum ved hjælp af fototapet. Og hos Sohu ApS kan du finde billigt fototapet så dine eksperimenter ikke behøver at koste dig en formue.

Se hele udvalget på sohu-shop.dk

Add a Comment

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *