Få hjælp til parkeringskontrol

26 February 2021
Lotte Hindsberg

editorial

Alle der har prøvet at køre i en storby ved, at det kan være et mindre mareridt at finde en parkeringsplads. Det har betydet, at mange vælger at tage chancen og parkere mere eller mindre ulovligt og håber, at der ikke kommer en parkeringsvagt forbi. Hvilket kan være en udfordring, hvis man er ejer af en parkeringsplads eller et parkeringsområde.

Et af de mange steder, der er parkeringsvagter, er i Odense. Læs mere om parkeringskontrol i Odense her. Har du et område, som bliver brugt til parkering, kan du med fordel få hjælp af en eller flere af de firmaer, der beskæftiger sig med parkering og parkeringskontrol. Fordelen ved at samarbejde med et eller flere af firmaerne er, at du får en god og fleksibel løsning, der sikrer, at folk ikke parkerer ulovligt på netop dine parkeringspladser.

Sikrer plads til dine kunder og medarbejdere

En af de store fordele ved at lave et samarbejde med et parkeringsfirma er, at du sikrer, at der er plads til dine kunder og medarbejdere, og at de ikke behøver at være nervøse for, at der ikke er plads, når de kommer. Det er muligt at udstede parkeringstilladelser til medarbejdere og midlertidige til kunder og andre samarbejdspartnere. Andre som uden tilladelse har parkeret på din parkeringsplads, kan se frem til en bøde.

Det praktiske kan du overlade til din samarbejdspartner, som også kan sikre, at den samme aftale gør sig gældende, hvis du har flere parkeringspladser rundt omkring i landet. F.eks. hvis din virksomhed har en afdeling i Århus og en i København.

Du vil som virksomhed blive tilknyttet en fast person, som vil kende dig og dine behov. Det betyder også, at det er nemt at komme til at ændre i aftalen, såfremt dine behov ændrer sig – uden at du skal ud og finde en ny samarbejdspartner.

More articles