Find den bedste restaurant i Ringsted

Leder du efter en kvalitets restaurant i Ringsted? Så skulle du tage og prøve Ferdinands Bøfhus.

Brunch på Ferdinands Bøfhus

Selv om ordet Bøfhus måske ikke ligefrem rimer på morgenmad og brunch vil du hos Ferdinands Bøfhus kunne nyde et rigtig lækkert formiddags måltid i weekenden. Ferdinands Bøfhus afholder nemlig Søndags Brunch hvor du kan nyde retter fra den lækre buffet bestående af alskens hjemmelavede anretninger.

Du vil altid kunne finde de ægte brunch klassikere så som bacon, pølser, æg i alle afskygninger, laks, diverse salater, friskbagt brød og selvfølgelig pandekager! Hyg dig med vennerne og en lækker Ferdinands brunch med kaffe te eller juice og få en god start på ugens sidste dag.

Ferdinands Bøfhus frokost – forkælelse til hverdag

Arbejder du i Ringsted, og har du lyst til at gøre frokosten til noget særligt en dag? Så lad madpakken blive hjemme og sving i stedet forbi Ferdinands Bøfhus med kollegaen til en hyggelig work lunch. Her kan I mæske jer i frokostbøf, spare ribs, burger, eller måske en lettere anretning i form af et delikat tapas bræt med diverse lækkerier fra køkkenet.

Aftensmad på Ferdinands Bøfhus – når familien skal hygge

Hvis I trænger til at komme ud og spise, men ikke orker at skulle hele vejen ind til den store by, kan det faktisk godt lade sig gøre at finde en lækker restaurant i Ringsted.

Hos Ferdinands Bøfhus kan hele familien få et solidt måltid mad, bestående af enten en af de møre bøffer, en burger, en fiskeret eller måske en sammensætning af flere små forretter. Ferdinands Bøfhus serverer nemlig ikke udelukkende bøffer, men kan også tilbyde måltider til såvel vegetaren som til den lille sult.

Du kan se det fulde menukort, og bestille bord til brunch, frokost eller aftensmad hos Ferdinands Bøfhus, på restaurantens hjemmeside ferdinands.dk