Hvornår har jeg brug for gulvservice?

12 October 2020
Astrid Pedersen

editorial

Når dit trægulv er så slidt i overfladen at denne ikke længere bliver flot og skinnende ved almindelig gulvvask er det på til at overveje gulvservice.

Gulvservice kan for eksempel indebære afslibning af gulve med tilhørende efterbehandling. Er gulvet særligt beskadiget – for eksempel som følge af en oversvømmelse som har forårsaget fugt i træværket – kan en gulvafhøvling komme på tale. Under alle omstændigheder vil du med professionel gulvservice kunne få dit trægulv smukt og strålende som var det ganske nylagt. Og her vil et professionelt gulvfirma med sikkerhed kunne hjælpe.

Hvem yder den bedste gulvservice i København?

Hvis du leder efter et gulvfirma med et solidt renomme og mange års erfaring inden for gulv branchen kan du trygt vælge DBF Gulvservice.

Det københavnsk baserede gulvfirma DBF Gulvservice har igennem to årtier leveret fremragende og holdbare gulv løsninger til kunder over hele hovedstads området og det meste af det øvrige Sjælland. Hos DBF Gulvservice finder du dygtige håndværkere som står klar til at give dit gulv den bedste behandling, hvad end der er tale om en gulvafhøvling eller en gulvafslibning med tilhørende efterbehandling.

Når du vælger DBF Gulvservice som dit gulvfirma i købe havn får du ikke alene solidt og professionelt udført håndværk. Du får også yderst kvalificeret rådgivning angående overflade behandling af dit trægulv. Din DBF Gulvservice gulvmand vil på baggrund af sin ekspertise, en vurdering af gulvets tilstand og beskaffenhed og samtaler med dig omkring dine ønsker til rengøring og vedligeholdelse hurtigt kunne bestemme hvilken type overflade behandling som tjener dig og dit gulv bedst. Og så vil han samtidig kunne vejlede dig omkring fremtidig pleje af dit trægulv således at du kan have glæde af dette i mange år fremover.

Hvis du ønsker et gratis og uforpligtende tilbud på gulvservice kan du altid kontakte DBF Gulvservice direkte via firmaets hjemmeside https://gulvafslibning-priser.dk/ 

More articles