Lær at heale på et enkelt weekendkursus

Alle kender det: Man kan gå i rigtig lange perioder og være tømt for mental energi, samtidig med at kroppen gør knuder. Men sådan behøver det ikke at være. I hvert fald ikke hvis du kan heale med Reiki.

Hvordan kan jeg lære at heale med Reiki?

Hvis du ønsker at benytte dig af Reiki healing enten for din egen skyld eller i forbindelse med dit arbejde, skal du indvies i Reiki universet. Når først du er indviet er der ingen grænser for hvorledes du kan anvende Reiki energierne når du ønsker at heale dig selv eller andre mennesker.

Det er vigtigt at du er indviet – for det er under indvielsen at du får adgang til universets uendelige kilder af ren Reiki energi, som du så kan kanalisere til andre eller bruge til at lade dine egne indre batterier op.

Lær at heale med Reiki – hurtigt og effektivt

Du kan blive Reiki indviet på et Reiki kursus hos Christo Blaak (Padam). Christo Blaak (Padam) er Reiki mester og har arbejdet med Reiki i mange år, både som healer og som underviser. Du er, så at sige, i trygge og sikre hænder hos Christo Blaak (Padam) når du skal lære Reiki healing og i den forbindelse gennemgå de fire trin i Reiki indvielsen. Og du vil med garanti komme hjem fra dit Reiki kursus med fornyet energi og livsmod – og masser at give af.

Et Reiki kursus hos Christo Blaak (Padam) tager kun en weekend. Her vil du lære om de fundamentale principper som ligger til grund for Reiki filosofien, og du vil selv gennemgå Reiki healing og selvfølgelig de før nævnte indvielses ritualer. Og så er du faktisk klar til at heale både dig selv og andre.

Du kan læse mere om Christo Blaak (Padam) og hans Reiki healing kurser på christo.dk.

Add a Comment

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *